• Dzień DINOZAURA - Olchawa!

• "Dinozaury wielkimi gadami były

- czy wiesz, gdzie i kiedy żyły?"

Odległe czasy prehistorii nie mają dla nas już żadnych tajemnic!

W samym środku jurajskiego lasu, doszło bowiem do spotkania jaskiniowców z wielkimi gadami...

Fascynujący świat dinozaurów chyba nigdy nie przestanie nas zaskakiwać!

• Uwaga Rodzice - REKRUTACJA.

•   REKRUTACJA     na rok szk. 2023/24

1.Jeśli Wasze dziecko już uczęszcza do naszego Przedszkola należy złożyć tylko Deklarację rodziców o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego przez dziecko w Przedszkolu

w Nowym Wiśniczu w roku szk. 2023/24. ,,Deklarację ‘’ należy złożyć w Przedszkolu (lub oddziałach w Muchówce, Olchawie, ) w dniach od 13.02.- 19.02.2023r. w godzinach pracy przedszkola (lub oddziałów przedszkolnych).

Druki dostępne w przedszkolu od 09.02.2022r.

Druki wypełnione należy złożyć w przedszkolu w skrzynce wystawionej do tego celu lub oddać wychowawcy dziecka.Proszę nie przysyłać ich przez Internet.

2. Jeśli chcecie, aby Wasze dziecko po raz pierwszy  w roku szk. 2023/24 przyszło do naszego  Przedszkola należy wypełnić ,,Wniosek o przyjęcie dziecka do Przedszkolaw Nowym Wiśniczu na rok. szk. 2023/24’’wraz z dodatkowymi załącznikami  wymienionymi we wniosku. Do przedszkola rekrutowane są dzieci w wieku od 3 do 6 lat(roczniki 2020, 2019, 2018, 2017). Dzieci 2,5 letnie (rocznik 2021) nie podlegają rekrutacji, mogą być przyjęte do przedszkola w szczególnie uzasadnionych wypadkach , po zakończeniu rekrutacyjnego postępowania uzupełniającego , gdy będą jeszcze wolne miejsca(uzupełniające postępowanie rekrutacyjne kończy się 8 maja 2023r.)

Wniosek i załączniki do niego będą dostępne w Przedszkolu w Nowym Wiśniczu i oddziałach Przedszkola (Olchawa, Muchówka) a także na naszej stronie internetowej w zakładce DOKUMENTY PRZEDSZKOLA - REKRUTACJA

od 15.02.2023r.

Wypełnione należy  złożyć w naszym Przedszkolu (lub oddziałach) w nieprzekraczalnym terminie od 20.02.2023r. do 10.03.2023r.w skrzynce wystawionej do tego celu.

Proszę nie przysyłać ich przez Internet.

3.Po podaniu w dniu 20.03.2022r. do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych - Ci rodzice, którzy znajdą swoje dziecko na liście kandydatów zakwalifikowanych – w terminie 20.03.-31 .03.23r. składają :

,,Potwierdzenie woli’’ zapisu dziecka do Przedszkola. (Druk Potwierdzenie woli można pobrać z Przedszkola lub z naszej strony internetowej a należy złożyć

w Przedszkolu w Nowym Wiśniczu lub oddziałach do wystawionych skrzynek lub przesłać mailowo na adres: przedszkole_nowywisnicz@interia.pl)

To pisemne potwierdzenie woli jest bardzo ważne, bo tylko te dzieci, których Rodzice złożą taką deklarację znajdą się na liście kandydatów  przyjętych.

4. Dnia 03.04.23r. zostanie podana do publicznej wiadomości lista

kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola  w Nowym Wiśniczu.

5. Jeśli w Przedszkolu nadal będą wolne miejsca odbędzie się  postępowanie rekrutacyjne –uzupełniające w terminach  ustalonych  przez Burmistrza Nowego Wiśnicza zarządzeniem nr I/33/23 z dnia 27 stycznia 2023r.

Informacja o ewentualnej rekrutacji uzupełniającej podana zostanie w dniu ogłoszenia listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

• Święto Babci i Dziadka -OLCHAWA

• "(...) byś tu na biednej ziemi miał choć kawałeczek nieba".

Wzruszające słowa nietuzinkowej pastorałki wybrzmiały w niecodziennym przedstawieniu teatralnym przygotowanym na wyjątkową okoliczność - DZIEŃ BABCI I DZIADKA!

Przy pomocy wdzięcznej pantonimy  pt. "W  Aniołkowie" dzieci przypomniały cud narodzin małego Dzieciątka, by z sercem na dłoni podzielić się z najmilszymi gośćmi kropelką dobra, okruchem miłości.