• BRAWO JULKA !!!

• Gorące BRAWA dla  JULCI!!!

Miło Nam poinformować, że w minionym tygodniu w Przedszkolu Samorządowym im. św.Urszuli Ledóchowskiej  w Lipnicy Murowanej   odbył się   XI Powiatowy Konkurs Recytatorsko - Krasomówczy " Ruch, sport, gimnastyka - porcja zdrowia dla smyka"- w którym wzięła udział Julka Kilon. Julcia zaprezentowała wiersz Teresy Błaszczyk "W zdrowym ciele - zdrowy duch" i zdobyła nagrodę GRAND PRIX.

Serdeczne gratulację dla Rodziców oraz Pani mgr Sabiny  Turakiewicz!!!

• Na WIOSNY spotkanie!!!

• "Daj rękę wiosenko i chodź Razem z Nami

motylek Cytrynek będzie Nas prowadził.

Zaspany tatarak przegląda się w wodzie

i  kwiaty się stroją na grządkach w ogrodzie!"

• Drzewo dla klimatu!

• W czwartek 23.03.2023r.  nasze Starszaki gościły  w grupie Panią dr inż. Dorotę Haliniak, która poprowadziła dla dzieci warsztaty "Drzewo dla klimatu".

Warsztaty odbyły się w ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA realizowanego przez powiat bocheński.

Na zakończenie zajęć przedstawiciele powiatu wraz z dziećmi posadzili obok budynku przedszkola klon kulisty. Został też nagrany filmik, który będzie dostępny na YT.

....z ostatniej chwili...jednogłośnie drzewko otrzymało nazwę Jacek - Placek!!!

• Uwaga Rodzice!!

• Od dnia 20.03.2023r. w Przedszkolu w Nowym Wiśniczu i oddziałach zamiejscowych w Olchawie oraz w Muchówce są wywieszone listy kandydatów zakwalifikowanych do dalszego postępowania rekrutacyjnego.

Rodziców, których dzieci znajdują się na liście kandydatów zakwalifikowanych do dalszego postępowania rekrutacyjnego, proszę o wypełnienie i oddanie do przedszkola lub przesłanie drogą mailową, POTWIERDZENIE WOLI. Tylko te dzieci,których Rodzice to oświadczenie złożą - będą na liście przyjętych dzieci do przedszkola. Potwierdzenie  woli składać można do końca MARCA!

Pracownicy przedszkola nie dzwonią do Rodziców, aby Im przypomnieć o złożeniu tego oświadczenia.

Dyrektor Przedszkola w Nowym Wiśniczu mgr Teresa Nicze

• "SERCE DLA ZWIERZAKÓW"

• 28 kg KARMY 28 kg MIŁOŚCI

Niemniej jednak serca naszych Wolontariuszy ważą znacznie więcej!

Na rzecz potrzebujących czworonogów nasze Przedszkolaki przekazały dodatkowo: smycze, obroże, miski, zabawki.

Wszystkie "WALENTYNKI" zostały przekazane na rzecz schroniska w Borku.

DZIĘKUJEMY!

• Marzec, marzec -pięknie się wystroił...

• ...a dla KOGO?

Zapamiętaj Sobie- dzisiaj jest Dzień Kobiet!!

I w naszych grupach w symboliczny sposób był obchodzony ten Dzień. Dziękujemy za wszystkie życzenia, uśmiechy, życzliwe słowa oraz kwiaty!

• Podsumowanie Akcji "Góra Grosza"

• Dnia 28 lutego 2023r. w Przedszkolu w Nowym Wiśniczu i w oddziałach zamiejscowych w Muchówce i Olchawie odbyło się podsumowanie XXIII edycji akcji „Góra Grosza”. Akcja rozpoczęła się 01 listopada 2022 roku i trwała do 28 lutego 2023 roku. W tym czasie w budynku głównym przedszkola w szatni oraz w szatniach oddziałów zamiejscowych stały skarbonki, do których można było wrzucać „grosiki”. Podczas akcji udało się zebrać kwotę w wysokości 230,42 zł. Muchówka zebrała grosze ważące 3,1 kg, Olchawa 4,5 kg natomiast Przedszkole w Nowym Wiśniczu 5,4 kg co daje łącznie 13 kg. Cieszy nas fakt, że nasi podopieczni wraz z Rodzicami potrafią dzielić się z innymi i nie pozostają obojętni na los osieroconych dzieci.

Za zaangażowanie i każdy grosik – BARDZO DZIĘKUJEMY !!!