• Wizyta u Strażaków - Olchawa!

• W poniedziałek, 22 maja grupa "Tygrysków" z Olchawy udała się spacerem do Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Wiśniczu, aby poznać tajniki pracy strażaków.

W trakcie spotkania Strażacy  zaznajomili dzieci z trudami swojej pracy, przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zaprezentowali wyposażenie jednostki w sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

• Przedstawienie - Muchówka!

• W minionym tygodniu  pięciolatki z Muchówki wybrały się do Szkoły Podstawowej w Muchówce na przedstawieni pt. AKADEMIA PANA KLEKSA. Przedstawienie dzieciom bardzo się podobało i wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem talentów muzycznych i aktorskich starszych kolegów.

Dziękujemy Serdecznie Pani Dyrektor mgr  Annie Górce za zaproszenie.

• Podsumowanie Projektu!

• Dnia 19 maja z okazji zbliżającego się DNIA MATKI w oddziale w  Muchówce zostały zorganizowane przez Panią Sabinę zajęcia otwarte dla wszystkich mam i chętnych nauczycieli. Tematem przeprowadzonych zajęć były doświadczenia podsumowujące prowadzone przez cały rok szkolny projekt "doświadczenia". Mamy wraz z dziećmi wykonały swój wulkan, bawiły się w Kopciuszka, zrobiły  według instrukcji  Lampę Lawę.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały dyplom Mistrza Eksperymentów.

• Wycieczka do kopalni!

• We wtorek - 23 maja- oddział w Muchówce wyruszył na zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni. Wrażeń było co niemiara już od samego początku. Zjazd windą, jazda kolejką podziemną i spacer podziemnymi korytarzami. Dotlenieni powietrzem najstarszej kopalni soli w Polsce mogliśmy wrócić bezpiecznie na obiad.

Dziękujemy  serdecznie  Rodzicom za pomoc.

• Wycieczka 4-latków!!!

• W  środę 10 maja 2023r.  Kotki i Rysie wybrały się na wycieczkę do Bochni- do  Bawialni -

Kawa -Zabawa. Od rana emocje były wielkie, nikt nie mógł się doczekać ...aż wreszcie ruszyła zabawa...a jak było ?

Zapraszamy do foto relacji!

• VI Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej!

• Już za Nami  VI Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej - w tym roku pod tytułem BAJKOWE PIOSENKI. Gratulujemy z całego serca WSZYSTKIM Uczestnikom! Braw nie było końca- nie tylko wspaniały śpiew, ale i dryg tzw. muzyczny oraz odwaga,  przezwyciężenie własnej nieśmiałości - jednym słowem małe bohaterstwo...KTO w tym roku odebrał GRATULACJE I UPOMINKI ??

Oto lista UCZESTNIKÓW:

Natalia Mróz

Emilia Daniec

Antoni Zawadzki

Helenka Osika, Alicja Kotara, Joanna Zgłobicka

Emilia Imiołek

Dagmara Bukowiec

Laura Waśko

Karolina Kolarz

Pola Dychus, Julia Kilon, Amelia Puchała

Aleksandra Warzyńska, Kornelia Drabik, Kornelia Górska

Zuzanna Widełka, Barbara Wyrwa, Rita Piechnik, Olga Wątroba

Mateusz Świątek

GRATULUJEMY RODZICOM ORAZ WYCHOWAWCOM!!!

• Dzień z Językiem Angielskim!!

• DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

23 kwietnia to w kalendarzu Międzynarodowy Dzień Języka Angielskiego, a także Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji na zajęciach języka angielskiego dzieci poznawały klasyk anglojęzycznej literatury dziecięcej pt. "The Very Hungry Caterpillar" ("Bardzo Głodna Gąsienica" Eric Carle). Dzieci wysłuchały opowiadania, poznały cykl rozwojowy motyla, powtórzyły nazwy kolorów i owoców, oraz emocji. 6-latki zagrały w grę podłogową XXL, utrwalając nazwy poznanych mieszkańców łąk i pól. Hitem we wszystkich grupach było karmienie głodnej gąsienicy. W kolejnych dniach dzieci wybrały się w podróż do w Anglii. Naśladowały różne środki transportu i poznały widoki Londynu. Starszaki obejrzały ciekawą prezentację multimedialną. Przy okazji dzieci powtórzyły kolory, przeliczanie i nazwy różnych czynności. Chętni popatrzyli na świat przez angielskie okulary, a dla uczczenia Dnia Języka Angielskiego świetnie się bawili w ulubioną zabawę "The Floor Is Lava" ("Podłoga to lawa") z wykorzystaniem mat Kiddo.

[Wykorzystano materiały www.pomyslyprzytablicy.pl oraz www.fullofideas.pl.]