W miniony poniedziałek /21.09.20r./ do naszego przedszkola zawitała Pani Ekolog , która w przystępny sposób przypomniała Przedszkolakom o potrzebie i zasadach dbania o naszą Ziemię!!!
Zapraszamy do Galerii!!!
W miniony poniedziałek /21.09.20r./ do naszego przedszkola zawitała Pani Ekolog , która w przystępny sposób przypomniała Przedszkolakom o potrzebie i zasadach dbania o naszą Ziemię!!!
Zapraszamy do Galerii!!!
Nasze Przedszkolaki dobrze to wiedzą ze Sport to zdrowie i chętnie dbają o sprawność fizyczną- szeroko rozumianą w pojęciu ...życia przedszkolnego!! Serdecznie zapraszamy do Galerii, informujemy że Nikomu nic złego się nie przytrafiło w czasie uprawiania wszelkich sportowych i nie tylko... akrobacji.
Drodzy Rodzice! W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa od 14.09.2020r.-informujemy że prace artystyczne Waszych Dzieci można podziwiać w GALERII-pod tytułem-Tydzień z galerią!!!
PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE
PRZEDSZKOLA W NOWYM WIŚNICZU
W OKRESIE PANDEMII COVID-19
od 14 września 2020r
§ 1
POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Niniejszy Regulamin określa Procedury bezpieczeństwa na terenie placówki w okresie pandemii COVID-19, dotyczące wszystkich pracowników Przedszkola W Nowym Wiśniczu oraz dzieci i rodziców dzieci uczęszczających do placówki.
2. Celem procedur jest:
3. Procedury określają działania, które zminimalizują możliwość zakażenia, ale mimo wszystkich podjętych środków bezpieczeństwa, nie pozwolą w 100% wyeliminować ryzyka związanego z zakażeniem dlatego rodzic decydując się na przyprowadzenie dziecka do placówki jest zobowiązany wypełnić OŚWIADCZENIE, stanowiące załącznik nr 1.
§ 2
OBOWIĄZKI DYREKTORA PLACÓWKI
1. Dyrektor ustala regulaminy wewnętrzne i dostosowuje procedury obowiązujące w placówce do wymogów zwiększonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19.
2. Współpracuje z organem prowadzącym w celu zapewnienia odpowiednich środków do dezynfekcji oraz ochrony osobistej.
3. Organizuje pracę personelu pedagogicznego i niepedagogicznego na okres wzmożonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19.
4. Planuje organizację pracy przedszkola na podstawie analizy zebranych informacji o liczbie dzieci, których rodzice decydują się przyprowadzić do placówki w czasie pandemii.
5. Przekazuje rodzicom informację o czynnikach ryzyka COVID-19, informuje o odpowiedzialności za podjętą decyzję związaną z wysłaniem dziecka do placówki.
6. Zapewnia pomieszczenie do izolacji w razie pojawienia się podejrzenia zachorowania dziecka lub pracownika.
7. Zapewnia środki ochrony osobistej dla pracowników oraz środki higieniczne do dezynfekcji rąk i powierzchni.
8. Dopilnowuje aby w holu głównym przy wejściu umieszczono dozownik z płynem do dezynfekcji rąk, a w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych były mydła antybakteryjne oraz instrukcje z zasadami prawidłowego mycia rąk dla dorosłych i dzieci a przy dozownikach z płynem instrukcje do dezynfekcji rąk.
§ 3
OBOWIĄZKI PRACOWNIKÓW
Utrzymują wysoką higienę mycia i dezynfekcji stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców.
§ 4
OBOWIĄZKI RODZICÓW
§ 5
PRACA PRZEDSZKOLA W PODWYŻSZONYM REŻIMIE SANITARNYM
w przedszkolu do 5 godz. i 2.5 m², jeżeli czas pobytu dziecka przekracza 5 godz. lub dzieci leżakują.
W pozostałych oddziałach a także w szatni dzieci 3-letnich liczba osób mogących przebywać jest ograniczona i wynosi:
-szatnia przed salami dzieci 3-letnich-wejście Rynek 32: 3 dzieci , każde z jedną osobą przyprowadzającą;
-szatnia o/Olchawa: 3 dzieci z opiekunem;
-szatnia o/Muchówka: 5 dzieci i opiekunowie;
-o/Nowy Wiśnicz, ul. Lipnicka 1: 2 dzieci z opiekunem;
4.Każdy dorosła osoba wchodząca na teren przedszkola powinna mieć założoną maseczkę ochronną, a przed wejściem zdezynfekować ręce.
5.Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający dziecko do/z Przedszkola zachowują dystans społeczny w odniesieniu do pracowników , jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący minimum 2 m.
6.Dzieci są przyprowadzane/odbierane do/z Przedszkola przez osoby zdrowe.
§ 6
PROCEDURY NA WYPADEK PRZEJAWIANIA PRZEZ DZIECKO NIEPOKOJĄCYCH OBJAWÓW CHOROBOWYCH
§ 7
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
....................................... ..................................
(Pieczęć pracodawcy) (podpis i pieczęć dyrektora)
ŻEGNAMY WAKACJE.......
WITAMY PRZEDSZKOLE......
Oświadczenie rodziców /prawnych opiekunów dziecka uczęszczającego do Przedszkola
w Nowym Wiśniczu
My niżej podpisani zgodnie oświadczamy, ze od dnia 01.09.2020r. , nasze dziecko
………………………………………………………………………………………………………………………………………..
(imię i nazwisko dziecka )
będzie objęte opieką Przedszkola w Nowym Wiśniczu, w którym będą obowiązywały wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego.
1. Niniejszym oświadczamy, że:
w Nowym Wiśniczu i najnowszymi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dla szkół i przedszkoli;
2.Przyjmujemy do wiadomości i akceptujemy fakt, że :
……………………………………………………………………………………..
(data i podpis rodziców/prawnych opiekunów
Zapraszamy!
Serdecznie zapraszamy dzieci nowoprzyjęte do naszego Przedszkola na dni otwarte. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju zapraszamy tylko te dzieci , które od 01.09.20r. po raz pierwszy pójdą do przedszkola. Dziecku może towarzyszyć tylko jeden opiekun, obowiązkowo w maseczce . Dziecko nie musi mieć maseczki. Spotkanie w każdym dniu zaczyna się o godz. 9.00, trwać będzie ok. 1,5 godz.
Poniżej harmonogram spotkań .Proszę o przyjścia zgodnie z harmonogramem.
Oddział w Nowym Wiśniczu, ul. Lipnicka 1(przy Banku Spółdzielczym Rzemiosła) :
Dzieci przyjęte do Przedszkola –Rynek 33 (budynek główny) z rocznika 2017:
Dzieci przyjęte do Przedszkola - Rynek 33 (budynek główny) z rocznika 2016:
Oddział w Olchawie:
Po 17 sierpnia 2020r. będzie podana informacja o DNIACH ADAPTACYJNYCH organizowanych dla najmłodszych dzieci, które po raz pierwszy przyjdą do przedszkola.
W okresie letnim dzieci rzadziej niż w pozostałych miesiącach uczęszczają do przedszkola. I słusznie, przedszkolaki również potrzebują odpoczynku po wielu miesiącach wczesnego wstawania i uczestniczenia w zajęciach przedszkolnych.
Niestety, doświadczenie uczy nas, że w tych dniach nasze pociechy częściej narażone są na różnego rodzaju niebezpieczne sytuacje, które mogą zagrażać ich zdrowiu, a nawet życiu. Czasami opieka starszego rodzeństwa, dziadków, a nawet samych rodziców okazuje się niewystarczająca czy niewłaściwa. A przecież większości wypadków można by uniknąć przy zachowaniu odrobiny przezorności.
Wakacje to czas, kiedy dzieci długo przebywają na świeżym powietrzu, często nad zbiornikami wodnymi, w lasach, na wsi. Nie możemy im zabraniać korzystania z dobrodziejstw natury. Świeże powietrze i słoneczna pogoda wzmacniają system odpornościowy, wpływają korzystnie na niektóre schorzenia skóry, odprężają, ułatwiają odpoczynek po wielomiesięcznej pracy i pozwalają na naładowanie akumulatorów na następne miesiące. Musimy jednak pamiętać, że przedszkolak jest jeszcze zbyt mały, aby właściwie ocenić sytuację niebezpieczną i stopień zagrożenia własnego zdrowia czy życia. Dlatego obowiązkiem rodziców jest nauczenie dziecka, jak unikać sytuacji niebezpiecznych i jak postępować, kiedy już się pojawią. Dopiero wtedy wspólny wypoczynek będzie przyjemnością dla dziecka i jego opiekunów. Stąd nasz apel:
ZADBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH POCIECH W CZASIE WAKACJI. POKAŻMY DZIECIOM, GDZIE RODZI SIĘ NIEBEZPIECZEŃSTWO I, JAK POSTĘPOWAĆ W SYTUACJACH TRUDNYCH.
I. Zachowanie na ulicy
Przedszkolak nie powinien sam wychodzić na ruchliwą ulicę, nawet jeśli wydaje nam się, że opanował już sztukę przechodzenia przez jezdnię. Nie wystarczy wielokrotne powtarzanie dziecku zasad przy tym obowiązujących ("spójrz w prawo, w lewo, jeszcze raz w prawo i upewnij się czy nie nadjeżdża samochód"), sami także musimy robić to prawidłowo! W czasie spacerów zachęcajmy malucha, aby pokazał nam jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.
II. Podróż samochodem
Dla dziecka najważniejszym elementem wyposażenia samochodu powinien być odpowiedni do jego wieku i wagi fotelik! Koniecznie musi być solidnie umocowany pasami na tylnym siedzeniu. Dla bezpieczeństwa własnej pociechy, w tej kwestii nie ustępuj protestom dziecka. Przyzwyczaj je, że nie ruszycie z miejsca, jeśli dziecko nie będzie siedziało zapięte w foteliku (czy na podstawce). Kiedy podróż jest długa i męcząca zrób przerwę. W upalne dni nie zostawiaj dziecka samego w samochodzie (zwłaszcza na pełnym słońcu), ponieważ grozi to odwodnieniem czy udarem słonecznym.
III. Odpoczynek nad wodą
Popularnym miejscem letnich wyjazdów są okolice akwenów wodnych. Dzieci lubią kąpiele, plażowanie, czy budowanie zamków z piasku. Niestety, zdarza się, że oddający się słonecznym rozkoszom opiekunowie zapominają o własnych pociechach. Tymczasem wystarczy kilka chwil, aby ciekawy świata maluch zgubił się w tłumie wypoczywających, bądź, aby skusiła go ciepła woda. Mając świadomość ewentualnych niebezpieczeństw, wybierając miejsce do pływania decydujmy się na kąpieliska z ratownikiem, który profesjonalnie zareaguje w sytuacji zagrożenia. Pamiętajmy, że bezmyślnością jest pice alkoholu podczas odpoczynku nad wodą, zwłaszcza w sytuacji, kiedy mamy pod opieką przedszkolaka!
IV. Ostrożnie ze słońcem
W upalne dni pamiętajmy o właściwej ochronie przed słońcem i zapobiegajmy oparzeniom. Lekarze są zgodnie, że delikatna skóra dziecka nie jest jeszcze odporna na intensywne promieniowanie słoneczne. Radzą, aby unikać długiego przebywania w pełnym słońcu między godz. 10 a 15. W tym czasie dzieci powinny się bawić w miejscach zacienionych. Wiedząc, że znaczna część promieni przenika przez chmury stosuj kremy ochronne z filtrami UVA o wysokim faktorze przeznaczone dla dzieci nawet w mniej słoneczne dni. Wykorzystujmy parasole. Dbajmy o właściwe ubranie, przede wszystkim o przewiewne nakrycie, które będzie chroniło głowę i wrażliwy kark. Pamiętajmy, że mózg bardzo szybko się nagrzewa, a ponieważ jest organem dobrze ukrwionym łatwo dochodzi do przegrzania całego organizmu. Starszego przedszkolaka warto zachęcać do samodzielnej dbałości o skórę proponując mu np. , aby wysmarował się kremem ochronnym barwiącym ciał. Będzie to dla niego wspaniała zabawa. W upalne dni należy pamiętać o dostarczaniu organizmowi dziecka wystarczającej ilości płynów. Dla uzupełnienia traconych w przy poceniu się elektrolitów warto podawać maluchom wodę z solą i cukrem (płaską łyżeczkę cukru i szczyptę soli na szklankę wody).
V. W lesie i na wsi
Obawy osób wypoczywających w okolicach leśnych budzą owady, głównie komary, kleszcze i pszczoły. Najlepszą ochroną przed tego typu zagrożeniem jest ubieranie dziecka w spodnie i koszulkę z długim rękawem, a na głowę - czapkę (unikajmy jaskrawych kolorów). Nieosłonięte części ciała warto posmarować preparatem chroniącym przed intruzami.. Wychodząc z domu sprawdźmy, czy ubranie nie jest poplamione słodkimi produktami. Po powrocie z lasu dokładnie oglądajmy skórę, czy nie ma w niej kleszcza. Poza tym, unikajmy jedzenia słodyczy na powietrzu, a podając dziecku picie sprawdzajmy, czy na obrzeżu lub wewnątrz naczynia nie ma pszczół czy os.
Wyjeżdżając na wieś sprawdźmy, czy w miejscach, gdzie bawi się malec nie ma niebezpiecznych maszyn i urządzeń rolniczych.
Już teraz warto się upewnić, czy nasza pociecha pamięta jak się nazywa, wie gdzie mieszka i ewentualnie zna numer domowego telefonu. Mamy nadzieję, że po wakacjach spotkamy się zdrowi i wypoczęci, czego serdecznie życzymy.źródło "internet.
Nadszedł czas na kolejne pożegnanie z naszego przedszkola Pani Lidzi Juszczyk , która odchodzi na zasłużoną emeryturę. Pani Lidka dała się poznać przez te minione ,długie lata jako wspaniały nie tylko pracownik- pełen serca, uśmiechu ,czułości , które miała dla kolejnych pokoleń najmłodszych dzieci, które przekraczały progi naszej placówki ale też jako dobra i życzliwa Koleżanka.
DZIĘKUJEMY Pani Lidko za WSZYSTKO!!!
Pani Lidka gorąco dziękuje Wszystkim za słowa, upominki i wspaniałą pracę plastyczną naszych Wychowanków!
Lista dzieci zgłoszonych na dyżur wakacyjny będzie udostępniona 10.06.2020r. (tj. środa).
"Dziecko chce być dobre,
Jeśli nie umie - naucz
Jeśli nie wie - wytłumacz
jeśli nie może - pomóż."
Janusz Korczak
Bardzo prosimy śledzić naszą stronkę internetową ponieważ będzie informacja w jakich terminach i godzinach- nastąpi odbiór rzeczy dzieci z przedszkola /tj.książeczki, teczki, ubranka/ , które już nie będą chodzić!
Pozdrawiamy!!!
Propozycje z języka angielskiego znajdą Państwo w zakładce W tym miesiącu - Więcej - Język angielski.
Zapraszam dzieci i rodziców do kontynuowania ćwiczeń. Są one dostępne w zakładce W tym miesiącu- więcej- logopedia
Drodzy RODZICE! Przypominamy ;wchodząc w zakładkę -W TYM MIESIĄCU- podajemy propozycję spędzania czasu z naszymi Wychowankami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i pracy.
Niestety - zawieszenie zajęć w przedszkolu przedłuża się do 26 kwietnia 2020r.
ZDROWYCH, SPOKOJNYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO !!!
Wigilia wielkanocna 1966
Jest taka Noc, gdy czuwając przy Twoim grobie, najbardziej jesteśmy Kościołem
Jest to noc walki, jaką toczy w nas rozpacz z nadzieją:
Ta walka wciąż się nakłada na wszystkie walki dziejów,Napełnia je wszystkie w głąb
(wszystkie one czy tracą swój sens? Czy go wtedy właśnie zyskują?)
Tej Nocy obrzęd ziemi dosięga swego początku.
Tysiąc lat jest jak jedna Noc: Noc czuwania przy Twoim grobie.
Karol Wojtyła
Drodzy Rodzice! Minął termin potwierdzenia woli zapisu Dziecka do przedszkola.
Powered by aSc EduPage